30 day blogging challenge 2. | 20 facts about you

2. ledna 2016 v 13:12 | Černá Liška |  Zápisník
Máme tu druhý den mé blogové výzvy.
Dneska se cítím nějak divně a unaveně, mám spoustu práce a učení do školy, ale nejsem schopná něco produktivního dělat, tak se jdu raději věnovat blogu. :D Venku je ztaženo a zima, takže pro dnešní den budou moje plány omezené: mátový čaj, blog a čtení :) A nakonec snad i ta škola.
Dnešním tématem pro článek jsou fakty, což mě baví jak psát, tak číst u ostatních.

2. "20 facts about you" / 20 faktů o tobě

1. Začneme tím nejzákladnějším. Moje jméno je Lucie, ale mám ráda, když mě lidi oslovují Luci nebo Lůco. Na internetu mě najdete nejčastěji pod přezdívkami Černá Liška nebo Ashenka.

2. Bydlím v malém jihočeském městečku na úpatí Šumavy. Přestože je tu krásně, už od malička mě něco odsud táhne pryč a co nejdřív se chci odstěhovat.

3. Studuji ekologii a životní prostředí a letos (sakra, už tento rok! :D) se chystám maturovat. Tenhle obor mě hodně baví, ale upřímně už se nemůžu dočkat, až budu mít maturitu úspěšně za sebou. :)

4. Nesnáším, když se musím držet pravidel, nebo když mi někdo něco diktuje. S tímhle bohužel mívám problém i ve škole a v životě. Ráda se učím a sbírám nové znalosti v oborech co mě osobně zajímají, ale musí to být dobrovolně a vyplývat to z mého zájmu. Jakmile se z něčeho stává povinnost, nebo termín, do kdy musím něco udělat, okamžitě mě to přestává bavit a dělám to vždy na poslední chvíli a bez zájmu. Bohužel. :D

5. Jsem introvert, co má rád samotu a nerada se objevuju ve větších skupinách lidí. Mám pár přátel a to mi k životu stačí.6. Miluju dny, kdy se ráno probudím a vím, že ten den nemusím nic dělat. Udělám si kafíčko, litry čaje a vezmu si nějakou skvělou knížku. Prostě ideální.

7. Mám nadevšechno ráda přírodu, zvířata a vše s tím spojené. Ráda se jen tak procházím venku. Často dokážu hodiny sedět v lese a poslouchat okolní zvuky.

8. Jsem ve vlastnictví dvou koček, tří psů a jednoho potkana. Moje zvířata jsou pro mě zároveň smysl života, nedovedu si představit život bez nich, byl by šíleně prázdný.

9. Nemám ráda velká města. Hodně lidí v mém věku se do nich stěhuje a říkají, že je to ta nejlepší věc, ale mě města děsí.

10. Moje osobnost je trochu zvláštní. Občas mám náladu nosit barevné kytičkované věci, ale většinou mám na sobě černou. NIKDY nenosím šaty a sukně.

11. Přestože jsem hodně nenápadná osoba, mám v uších 16 mm tunely, piercing ve rtu a tetování relikvií smrti. Tetování plánuju ještě spoustu, jen nejdřív musí být finance. :D

12. Ano jsem Potterhead snad od svých 11ti let a čím jsem starší, tím je moje posedlost ohledně HP větší. :D Mám doma všechny knížky jak v češtině, tak v angličtině. Nejde spočítat, kolikrát jsem je četla. Pravidelně si dávám HP maraton, kdy zkouknu všechny filmy a přečtu knížky. Mimo to sbírám všechno s potterovskou tématikou. Moudrý klobouk mě zařadil do Zmijozelu. A shipuju Drarry :3

13. Moje nejoblíbenější zvíře ze všech je liška a sbírám vše s liščí tématikou.

14. Mám fobii z výtahů a to takovou, že radši půjdu 10 pater po schodech, než aby mě někdo donutil vlézt do výtahu.

15. Dřív jsem měla velké problémy s psychikou, měla jsem deprese a ničila jsem sama sebe. V posledních dvou letech jsem ale získala úplně jiný náhled na život a stal se ze mě optimista :) Našla jsem svůj životní cíl a to dává mému životu smysl.

16. Už skoro 3 roky jsem veganka a stát se jí bylo jedním z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Cítím se skvěle a jsem ráda, že alespoň zlomkem přispívám k (snad) lepší budoucnosti zvířat. Těší mě, že v poslední době vidím veganů a vegetariánů čím dál víc, jsem ráda, že lidi postupně otevírají oči. :)

17. Hraju od svých 5ti let na klavír. Asi rok jsem hrála na klarinet, ale to mě nebavilo. Moc bych se chtěla naučit ještě na kytaru a příčnou, nebo aspoň zobcovou flétnu.

18. Ráda sportuju a pohybuju se, ale jen sama pro sebe. Ráda si jdu zaběhat, projet se na kole, nebo rekreačně jezdím na koních. Baví mě i brusle a mám v plánu si pořídit teréní koloběžku :)

19. 6 let jsem si barvila vlasy chemickýma barvama, a to takovým způsobem, že jsem si na hlavu každý měsíc plácla jinou barvu. Vlasy se mi samozřejmě postupně úplně zničily, ale já jsem si to nechtěla přiznat. Před víc než rokem mi konečně něco přeplo v hlavě a mě došlo, že barvení je totální blbost. Od té doby jsem vlasy nechala odrůstat a začala se o ně dobře starat. Před týdnem jsem se ostříhala na hodně krátké mikádo a odrosty jsou po víc než roce konečně pryč! Je to skvělý pocit. A teď můžu konečně nechat vlasy pořádně narůst :) Moje přírodní barva je špinavá blond, která se mi nikdy nelíbila, ale už jsem se naučila mít saba sebe ráda takovou, jaká jsem a jsem spokojená.

20. Moje oblíbené barvy jsou fialová, černá, zelená a modrá.


Psaní těhle faktů mě hodně bavilo a klidně bych napsala další :) Pokud si to někdo přečte, dejte vědět, jestli se vám článek líbil :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 2. ledna 2016 v 18:50 | Reagovat

Jojo, to já se do školy učím už od pondělí každý den něco, abych se z toho zítra nezbláznila:D
Wow, máš zajímavý studijní obor:O Zajímalo by mě, jaké máš předměty a tak:D Bys o tom mohla udělat článek:) (Pokud už nebyl teda:D)
Tyhle dny nicnedělání také miluju:) Prostě si vzít knihu, číst si a nebo jít se jenom tak projít:)
Já vegetariánství ani veganství moc neholduji. Nic moc mi to neříká a nezajímám se o to:) Já prostě miluji jídlo a tím to pro mě hasne:D
Oblíbené barvy máme stejné!:)
A moc se mi líbí i ten předposlední bod, kde píšeš, že ses naučila mít ráda:) To je hrozně důležité:)

2 Černá Liška Černá Liška | Web | 3. ledna 2016 v 8:48 | Reagovat

[1]: Jé díky za tip na článek, možná o tom něco v budoucnu sepíšu :)
Já se o veganství snažím mluvit, ale zároveň ho nikomu nevnucovat, je to každého věc a případně si k tomu musí dojít sám ze svojeho vlastního přesvědčení :)
Jojo, snažím se mít se ráda, ale pořád je ještě co zlepšovat :D

3 STIAK STIAK | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 19:42 | Reagovat

Hrozně mě baví číst u ostatních fakty, ale nenávidím, když je já musím psát :D (protože mi přijde, že to stejně nikoho zajímat nebude a že bych se radši měla věnovat zajímavějším věcem... Tím nechcu říct, že fakty o blogerech na ostatních blozích nikoho nezajímají! To je jenom můj osobní blok, jednoduše prostě Stiak fakty nepíše a tečka :'D (Sakra, vyznělo to nesrozumitelně, viď? :D))

Potkan? Aweeee! Já hrozně chtěla potkana! :D (Nakonec tu mám dva osmáky degu a... Nemůžu si stěžovat xD)

4 Černá Liška Černá Liška | Web | 4. ledna 2016 v 20:06 | Reagovat

[3]: Chápu, mám to taky tak :D Ale tyhle fakty mě bavilo psát :)
Já jsem měla 3 potkany, ale bohužel už zbyl jen jeden :( A už mu jsou přes dva roky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by Černá Liška | 2016