30 day blogging challenge 4. | Your dream job

4. ledna 2016 v 18:52 | Černá Liška |  Zápisník
Utíká to, máme tu zas pondělí, první v novém roce a návrat do školních a pracovních povinností.
Venku je sníh a já už teď mám spoustu plánů na jaro. Zimu vážně nemám ráda, mám alergii na chlad, pořád se klepu a když jsem venku, teče mi z nosu i očí :D
Ale teď už se budu věnovat článku z dnešní blogové výzvy.

4. "Your dream job" / Tvoje vysněná práce

Když se mě jako malého dítěte ptali, čím bych chtěla být, vždycky jsem odpovídala, že veterinářkou. Už od mala mě to táhlo ke zvířatům a myslela jsem si, že přesně to bude ideální práce pro mě. :)
Tohle zapálení mě drželo celkem dlouho, po čas celé základky. Ale postupem času mi došlo, že pomáhat zvířatům je sice úžasné, ale veterinářka není to pravé pro mě.
Po základce jsem šla na gympl, což byla v mém případě velká chyba a nastaly dva prázdné roky, kdy jsem nevěděla absolutně nic. Měla jsem strach, bála se budoucnosti a škola mě ničila. V tu dobu jsem se začala o hodně víc zajímat o přírodu celkově, začala jsem se učit o různých bylinkách a vzrostl i můj zájem o zahradničení a pěstování všeho možného. Nikdy mi moc nešlo přizpůsobit se školnímu systému, ale je mi naprosto jasný, že člověk je v dnešní době bez maturity úplná nicka, bez ohledu na jeho skutečné znalosti a schopnosti. Proto jsem se rozhodla z gymplu odejít a přešla jsem na jinou školu s oborem Ekologie a životní prostředí. A jsem opravdu hodně ráda, že jsem se tak rozhodla. :) Díky tomuhle oboru jsem se ještě víc začala zajímat o naší planetu a taky jsem postupně ze svého života vyřadila veškerou chemii. Můj život se tím docela změnil, ale pořád jsem neměla ten svůj "životní cíl", něco, co chcete dělat a víte, že vás to bude absolutně naplňovat. Každý mi říkal, že po maturitě si určitě najdu nějakou práci. Ale právě většina lidí pracuje prostě proto, že se musí uživit a svou práci nemají rádi. Každý den totální stereotyp, ranní vstávání a tenhle koloběh se roky opakuje.


A já do tohohle systému nechci patřit a díky tomu, že jsem o tom v posledních dvou letech hodně přemýšlela, došlo mi, že vlastně moje sny, které jsem kdysi plánovala "jen" v osobním životě, by mě mohly i uživit. A tím se vlastně dostáváme k jádru článku :) Někomu to možná bude připadat šílené, ale já jsem si svým rozhodnutím jistá a jistojistě vím, že tohle je můj životní cíl. Chci začít podnikat v ekologickém zemědělství. Postavím si malou farmu ze dřeva, kde bude zároveň i mini penzion, Na farmě budu pěstovat spoustu ovoce a zeleniny, které pak budu dál prodávat. Nechce se mi zacházet do úplných detailů, ale bude to ještě o mnoho rozšířenější, než jsem popsala. Možná si řeknete, kde na to všechno vezmu do začátku peníze, ale i tohle už mám promyšlené a dokonce mám už i vypracovaný podnikatelský plán :)
Je mi jasné, že to bude dlouhá a složitá cesta, ale mě to za to opravdu stojí a jsem z toho nadšená :) Obzvlášť proto, že první krok se chystám udělat už letos.
A pamatujte, co si přejete a na co myslíte, to přitahujete :)
Kdybych byla nucená z mého plánu z nějakého důvodu ustoupit, pak bych chtěla aspoň prodávat v nějakém malém obchůdku se zdravou výživou, čajema nebo něčím podobným :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marci Marci | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 19:10 | Reagovat

Jů, taky studuji ekologii a životní prostředí :) kde studuješ?

2 Myšák Myšák | Web | 9. ledna 2016 v 20:55 | Reagovat

Mám úplně stejný pocit! Takže hodně štěstí do budoucna! :-)
Kdysi na základce jsem chtěla dělat překladatele, proto jsem šla na cestovní ruch. Tam mě to z jistých důvodů na chvíli opustilo a praštila mě psychologie. Po matuře jsem dva roky strávila v těhle vědách a nakonec jsem se znovu vrátila k tomu svému u čehož jsem i zjistila, že mě to naplňuje. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by Černá Liška | 2016